Джоел Ембийд постави рекорд за франчайз със 70 точки при победата на 76ers над Уембаняма, Спърс
AP News | 2024-01-23 | 04:56:33

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Джоел Ембийд отбеляза рекорд за франчайз от 70 точки, най-много в НБА този сезон, за да поведе Филаделфия 76ers до победа със 133-123 над Сан Антонио Спърс в понеделник вечер.

Ембийд също постави връх в кариерата си с 18 борби. Той беше 24 от 41 от полето, включително 1 от 2 от 3 точки, и направи 21 от 23 наказателни удара. Той счупи рекорда на члена на Залата на славата Уилт Чембърлейн за 76ers от 68 точки, поставен на 16 декември 1967 г., с пауза с 1:41 до игра.

Чембърлейн играеше за Филаделфия Уориърс, когато постави рекорда на НБА със 100 точки.

Шесткратен участник в Мача на звездите и действащ MVP на лигата, Ембийд отбеляза поне 30 точки в 21 последователни мача. 76ers спечелиха шест поредни победи.

Новакът Виктор Уембаняма имаше 33 точки и седем борби за 29 минути в първия мач между 7-футовите. Възстановяващите се Спърс паднаха до 5-19 на пътя.

Embiid изравни най-високите си резултати в кариерата си от 59 точки през три четвърти и се върна в надпреварата с 6:38 преди края и Филаделфия напред със 118-104. С рекорда пред погледа, 76ers му дадоха топката при всяка възможност.

Всички погледи бяха насочени към Ембийд и Уембаняма още преди първия съвет, когато феновете се наредиха на корта, за да гледат френския феномен на Спърс в загрявката. Феновете на домакините вече знаят какво може да направи Ембийд и звездата на Филаделфия може би е искала да се увери, че няма да забравят.

„Ще бъде интересно за всички нас да видим за първи път“, 76ers каза треньорът Ник Нърс преди мача.

Наелектризиращ може би е по-добро прилагателно.

Embiid удари 13 фута над Wembanyama 1:11 в надпреварата. Новобранецът на "Шпорите" отговори впечатляващо, с чифт тройки в рамките на 27 секунди една от друга, а след това завърши забивка, преди да се насочи към пейката с 6:27 до края на първия резултат поради два фаула.

Спърс: домакин на Оклахома Сити в сряда вечер.

76ers: в ​​Индиана в четвъртък вечер.